Blok 'Solidarni z Ukrainą'

 

SPECJALNA OFERTA DYDAKTYCZNA

dla studentów z Ukrainy

chcących kontynuować naukę w AGH

 

 

W związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy AGH przygotowało specjalną ofertę dydaktyczną, Blok „Solidarni z Ukrainą” Uczelnianej Bazy Przedmiotów Obieralnych AGH, dzięki której studenci z Ukrainy będą mieli możliwość kontynuowania nauki poprzez wybór przedmiotów umieszczonych w ww. Bloku.

 

Z oferty mogą skorzystać studenci, którzy są obywatelami Ukrainy, przybyli od 24 lutego 2022 r. z terytorium Ukrainy na terytorium Polski i na dzień 24 lutego 2022 r. posiadali status studenta uczelni na Ukrainie, w tym także ci studenci, którzy ubiegali się o przeniesienie na studia w AGH w semestrze letnim w roku akademickim 2021/2022 (do dnia 31 marca 2022 r.), jednak z różnych przyczyn nie zostali na nie przyjęci.

 

Realizacja przedmiotów z Bloku „Solidarni z Ukrainą” odbywać się będzie w semestrze letnim w roku akademickim 2021/2022 w terminie od 20 kwietnia 2022 r. do 30 września 2022 r.

 

Studenci, którzy podejmą kształcenie w ramach bloku „Solidarni z Ukrainą” będą zobowiązani do realizacji w SJO AGH zajęć z języka polskiego (lektoratów), chyba że ich znajomość języka polskiego jest na poziomie co najmniej B2 w rozumieniu Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

 

Zapisy studentów na poszczególne przedmioty odbywać się będą etapowo elektronicznie za pomocą Systemu USOS.  Pierwsza tura zapisów rusza 14 kwietnia 2022 r. Link do systemu USOS dostępny jest TUTAJ.

 

    Instrukcja dokonywania zapisów w Systemie USOS dostępna jest TUTAJ.

 

    Lista przedmiotów wraz z ich opisami dostępna jest TUTAJ.

 

Minimalna liczebność grupy, warunkująca uruchomienie przedmiotu to 7 osób.

 

Uwaga:

Zapisy na przedmioty możliwe jedynie po wcześniejszej rejestracji w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK). Link do systemu rejestracji:

irk.usos.agh.edu.pl/pl/offer/AGH_UKRAINA/registration/
W sprawach IRK prosimy o kontakt bezpośrednio z Działem Studentów Zagranicznych (DSZ): e-mail: international.students@agh.edu.pl (w tytule e-maila prosimy wpisać „AGH – solidarni z Ukrainą”).

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Zarządzenie Nr 22/2022 Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie z dnia 22 marca 2022 r. w sprawie wprowadzenia specjalnych rozwiązań w zakresie kształcenia w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie


Więcej informacji wkrótce.

 

⇐ Powrót