Wydział | Rodzaj oceny | Kierunek | Poziom studiów | Profil | Data uchwały | Ocena |
---|---|---|---|---|---|---|
Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska | instytucjonalna | - | - | - |
06.09.2012 |
wyróżniająca |
Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki | programowa | Inżynieria Materiałowa | I i II st. | PO |
17.10.2013 |
pozytywna |
Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej | programowa | Elektrotechnika | I i II st. | PO |
21.11.2013 |
wyróżniająca |
Wydział Energetyki i Paliw | instytucjonalna | - | - | - |
12.03.2015 |
pozytywna |
Wydział Metali Nieżelaznych | instytucjonalna | - | - | - |
7.04.2016 |
pozytywna |
Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej | programowa | Metalurgia | I i II st. | PO |
16.06.2016 |
wyróżniająca |
Wydział Zarządzania | instytucjonalna | - | - | - |
30.06.2016 |
pozytywna |
Wydział Górnictwa i Geoinżynierii | instytucjonalna | - | - | - |
1.09.2016 |
pozytywna |
Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska | instytucjonalna | - | - | - |
6.10.2016 |
pozytywna |
Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej | instytucjonalna | - | - | - |
8.12.2016 |
pozytywna |
Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej | programowa | Inżynieria Materiałowa | I i II st. | PO |
8.12.2016 |
wyróżniająca |
Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej | programowa | Informatyka Stosowana | I i II st. | PO |
8.12.2016 |
pozytywna |
Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji | programowa | Teleinformatyka | I i II st. | PO |
24.01.2019
|
wyróżniająca |
Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki | programowa | Ceramika | I i II st. | PO |
8.11.2018 |
pozytywna |
Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki | programowa | Technologia Chemiczna | I i II st. | PO |
8.11.2018 |
pozytywna |
Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji | programowa | Elektronika | I st. | PO |
11.07.2019 |
wyróżniająca |
Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji | programowa | Elektronika i Telekomunikacja | I i II st. | PO |
11.07.2019 |
wyróżniająca |
Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji | programowa | Informatyka | I i II st. | PO |
11.07.2019 |
wyróżniająca |
Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej | programowa | Fizyka Techniczna | I i II st. | PO |
19.09.2019 |
pozytywna |
Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki | programowa | Automatyka i Robotyka | I i II st. | PO |
12.12.2019 |
pozytywna |
Wydział Energetyki i Paliw | programowa | Energetyka | I i II st. | PO |
08.07.2021
|
pozytywna |
Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska | programowa | Geoturystyka | I i II st. | PO |
02.09.2021 |
pozytywna |
Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska | programowa | Geofizyka | I i II st. | PO |
02.09.2021 |
pozytywna |
Wydział Humanistyczny | programowa | Socjologia | I i II st. | PO |
16.09.2021 |
pozytywna |
Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej | programowa | Fizyka Medyczna | I i II st. | PO |
10.02.2022 |
pozytywna |
Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki | programowa | Mechanika i Budowa Maszyn | I i II st. | PO |
10.03.2022 |
pozytywna |
Wydział Zarządzania | programowa | Informatyka i Ekonometria | I i II st. | PO |
07.07.2022 |
pozytywna |
Wydział Zarządzania | programowa | Zarządzanie | I i II st. | PO |
21.07.2022
|
pozytywna |
Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami | programowa | Budownictwo | I i II st. | PO |
05.09.2022 |
pozytywna |
Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska | programowa | Geoinformatyka | I i II st. | PO |
14.09.2022 |
pozytywna |
Wydział Humanistyczny | programowa | Kulturoznawstwo | I i II st. | PO |
14.09.2022 |
pozytywna |
Wydział Odlewnictwa | programowa | Inżynieria Procesów Odlewniczych | I i II st. | PO |
20.10.2022 |
pozytywna |
Wydział Matematyki Stosowanej | programowa | Matematyka | I i II st. | PO |
26.01.2023 |
pozytywna |
Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej | programowa | Automatyka i Robotyka | I i II st. | PO |
23.03.2023 |
pozytywna |
Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska | programowa | Geodezja i Kartografia | I i II st. | PO |
23.03.2023 |
pozytywna |
Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej | programowa | Inżynieria Obliczeniowa | I st. | PO |
25.05.2023 |
pozytywna |
Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej | programowa | Informatyka Techniczna | I i II st. | PO |
13.07.2023 |
pozytywna |
Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej | programowa | Inżynieria Biomedyczna | I i II st. | PO |
19.10.2023 |
pozytywna |
Wydział Humanistyczny | programowa | Informatyka Społeczna | I i II st. | PP |
19.10.2023 |
pozytywna |
Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska | programowa | Geologia Stosowana | I i II st. | PO |
7.03.2024 |
pozytywna |
Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej | programowa | Informatyka Stosowana | I i II st. | PO |
21.03.2024 |
pozytywna |
Certyfikaty nadawane przez Prezydium PKA stanowią potwierdzenie osiągnięcia wyróżniającego poziomu kształcenia na kierunku studiów o określonym poziomie i profilu. Uczelnia może je otrzymać w następujących kategoriach:
1) 🏆 Doskonały kierunek - doskonałość w kształceniu na kierunku;
2) 🏆 Zawsze dla studenta - doskonałość we wsparciu rozwoju studentów;
3) 🏆 Otwarty na świat - doskonałość we współpracy międzynarodowej;
4) 🏆 Partner dla rozwoju - doskonałość we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.
Warunki przyznawania Certyfikatów Doskonałości Kształcenia
Certyfikat Doskonałości Kształcenia w danej kategorii może być przyznany uczelni prowadzącej kierunek studiów, który otrzymał pozytywną ocenę programową na 6 lat, popartą dobrymi praktykami w zakresie jakości kształcenia lub udokumentowanymi, regularnymi osiągnięciami studentów i absolwentów (do 5 lat po studiach) oraz rekomendacją wyróżnienia i uzasadnieniem w raporcie zespołu oceniającego.
(na podst. Załącznika nr 4 do Statutu Polskiej Komisji Akredytacyjnej)
Certfikaty otrzymane przez AGH
2020🥇
Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą Nr 834/2020 z dnia 3 grudnia 2020 r. przyznało Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii „Otwarty na świat - doskonałość we współpracy międzynarodowej” kierunkowi Automatyka i Robotyka (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki) - studia pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim.
2022🥇
Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą Nr 89/2022 z dnia 10 lutego 2022 r. przyznało Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii „Otwarty na świat - doskonałość we współpracy międzynarodowej” kierunkowi Energetyka (Wydział Energetyki i Paliw) - studia pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim.
2023🥇
Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą Nr 118/2023 z dnia 23 lutego 2023 r. przyznało Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii „Doskonały kierunek - doskonałość w kształceniu na kierunku” Matematyce (Wydział Matematyki Stosowanej) – za studia pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim.
2024🥇
Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą Nr 124/2024 z dnia 22 lutego 2024 r. przyznało dwa kolejne Certyfikaty Doskonałości Kształcenia:
- Informatyka Techniczna na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej (akredytacja od 21.09.2021 do 20.09.2026)
- Inżynieria Materiałowa (aktualnie Zaawansowane Materiały Inżynierskie) na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej (akredytacja od 21.09.2021 do 20.09.2026)
- Metalurgia na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej (akredytacja od 21.09.2021 do 20.09.2026)
- Automatyka i Robotyka na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej (akredytacja od 15.01.2022 do 14.01.2027)
- Inżynieria Biomedyczna na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej (akredytacja od 15.01.2022 do 14.01.2027)
- Mikroelektronika w Technice i Medycynie na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej (akredytacja od 15.01.2022 do 14.01.2027)
- Elektrotechnika na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej (akredytacja od 05.03.2022 do 04.03.2027)
- Informatyka na Wydziale Informatyki (akredytacja od 27.05.2023 do 26.05.2028)
- Informatyka - Data Science na Wydziale Informatyki (akredytacja od 13.01.2024 do 12.01.2029)
- Informatyka Techniczna na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej (akredytacja od 21.09.2021 do 20.09.2026)
- Inżynieria Materiałowa (aktualnie Zaawansowane Materiały Inżynierskie) na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej (akredytacja od 21.09.2021 do 20.09.2026)
- Metalurgia na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej (akredytacja od 21.09.2021 do 20.09.2026)
- Automatyka i Robotyka na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej (akredytacja od 15.01.2022 do 14.01.2027)
- Inżynieria Biomedyczna na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej (akredytacja od 15.01.2022 do 14.01.2027)
- Mikroelektronika w Technice i Medycynie na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej (akredytacja od 15.01.2022 do 14.01.2027)
- Elektrotechnika na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej (akredytacja od 05.03.2022 do 04.03.2027)
- Informatyka na Wydziale Informatyki (akredytacja od 27.05.2023 do 26.05.2028)
- Informatyka - Data Science na Wydziale Informatyki (akredytacja od 13.01.2024 do 12.01.2029)
- Inżynieria Mechatroniczna (w języku angielskim) – I stopień - na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki
- Inżynieria Mechatroniczna (w języku angielskim) – II stopień - na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki